Periodontoloji

Periodontoloji - Diş Eti HastalıklarıHAKKINDA

Estetik Amaçlı Diş Eti Uygulamaları

Estetik Amaçlı Diş Eti Uygulamaları

Normal sağlıklı bir bireyde diş etleri açık pembe ( portakal kabuğu renginde ) olmalıdır.

Plak Nedir?

Plak Nedir?

Diş plağı dişlerimizi fırçalamış olsak bile günün herhangi bir saatinde tırnağımızı dişlerimize sürdüğümüzde elimize gelen beyaz , bulaşık, saydam kıvamlı bir yapıdır.

Peridontal Enfeksiyonlar

Peridontal Enfeksiyonlar

Diş etinin yapısında herhangi bir neden ile oluşan ayrıklıklardan doku içine giren bakterilerin diş eti bağ dokusunda oluşturdukları enflamasyondur.

Pembe Estetik

Pembe Estetik

Estetik bir gülümseme ve güzel dişler için dişler kadar diş etinin görünümü de önemlidir. Diş etinin formu, seviyesi, rengi pembe estetik denilen küçük cerrahi müdahalerle düzeltilerek dişlerle, dudaklarla daha uyumlu ve daha sağlıklı hale getirilir.

Periodontoloji

Periodontoloji

Genellikle tüm vakalarda periodontisis, gingivitis ile başlar. Eğer gerekli tedavi yapılarak oral hijyen sağlanmazsa gingivitis ilerleyerek periodontisise dönüşür.

Diş Eti İltihabı (Gingivitis)

Diş Eti İltihabı (Gingivitis)

Kısacası Gingivitis diş eti iltihabıdır. Dişler ve diş etleri üzerinde biriken yapışkan bir film olan bakteri plağından kaynaklanır.

Diş Eti Çekilmesi

Diş Eti Çekilmesi

Diş etinin kök yüzeyine doğru yer değiştirmesi ile ortaya çıkan bir durumdur. Tüm yaş gruplarındaki bireyleri etkileyebilir. Diş eti hastalığı durumunda görülebildiği gibi sağlıklı diş etlerinde de aşırı kuvvetlere bağlı oluşabilir.

Diş Eti Büyümeleri

Diş Eti Büyümeleri

Diş eti büyümesi birçok sebeple oluşabilir ve her yaşta gözlemlenebilir. Büyümeye sebep olan faktörler tespit edilip kontrol altına alındıktan sonra tedavi yönetimi belirlenir.

Dentamar Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Hizmetleri © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır.