All on Four Tekniği ( Sistemi )

All on Four Tekniği ( Sistemi )

Dental implantlar, kismi ya da tam dişsizlik durumlarının çözümü için en konforlu tedavi seçeneğidir. Ancak diş kayıplarından sonra özellikle bütün dişlerin kaybının ardından çene kemiği yükseklik ve genişlik bakımından kayba uğrar. Bu kaybın şiddetli olduğu durumlarda yani çene kemiğinin hacminin çok azaldığı durumlarda , alt çenede 4 , üst çenede 4 implant kullanılarak sabit protezler yapılabilir. Bu prosedüre all on four adı verilir. İmplantların yerleştirildiği gün geçici, sabit ve immediat yüklenen tam protez hazırlanır ve implantların üstüne yerleştirilir. Cerrahi işlem tüm implant cerrahilerinde yapıldığı gibi yapılır. Tek farkı arka bölgeye yerleştirilen implantların farklı bir açı ile yerleştirilmesidir.

allonfourteknigi

Resim 1: Kliniğimizde üst çenesine all on four yöntemi ile uygulama yaptığımız hastamız

Tam dişsizlik durumlarında , çene kemiğinde görülen kayıp ile alt çenede sinir kanalı ile mesafenin azalması, üst çenede ise sinus boşluklarının sarkması sonucu bu bölgelere implant yerleştirilemeyebilir. Bu durumda all on four tekniğiyle sadece ön bölgeye yerleştirilen implantlar sabit protez için tek seçenek olabilir. Tam protez hastalarının çoğu protezin özellikle alt çenede tutuculuğunun zayıf olması sebebiyle zaman içinde çiğneme fonksiyonunu tam anlamıyla gerçekleştiremezler. All on four prosedürü sayesinde yapılabilen sabit protezler hastanın ağrısız ve sıkıntısız çiğneyebilmesine olanak sağlar. Ayrıca yerleştirilen implantlar çene kemiğinin daha fazla erimesine engel olacağından kemik doku da korunmuş olur. Protezin stabilitesi implantlar tarafından sağlandığı için hastalar daha büyük protezler kullanmak zorunda kalmazlar.

Kemik dokunun ciddi biçimde azaldığı durumlarda kemik dokuyu artırmaya yönelik cerrahi işlemlerin uygulanması zaman içinde bu cerrahilerle ilişkili komplikasyon risklerini artırır. All on four prosedürü sayesinde minimum cerrahi işlem yapılarak bu cerrahi komplikasyon riskleri de azaltılmış olur.

Hastalar aynı gün içinde hem implantlarını hem de protezlerini yaptırarak , hiç dişsiz kalmadan tedavi olabilirler.

All on four tedavi konseptinin avantajları:allon4

  1. Çene kemiğinin arka bölümüne yerleştirilen açılı implantlar sayesinde anatomik oluşumlara zarar verilmemiş olur
  2. Açılı posterior implantlar daha uzun kullanılarak daha kaliteli bir kemiğe yerleştirilmiş olur
  3. Kemik grefti uygulamalarına gerek kalmaz
  4. Daha kolay temizlenebilen protezler yapılmasına olanak sağlar
  5. İmmediat estetik ve fonksiyon sağlanır
  6. Daha ileri kemik kayıpları engellenmiş olur
  7. Konuşma ve çiğneme fonsiyonları iyileştirilir
  8. Kısa zamanda iyileşme , daha az acı ve daha az sıkıntıyla sonuçlanır

All on four tekniği fiyat bilgisi ve tüm sorularınız için bizlerle ozlem@dentamar.com.tr mail adresiyle ya da 0216 411 16 86, Whatsapp 0533 302 77 78 nolu telefonlar ile iletişime geçin!

Paylaş : facebook Twitter

Dentamar Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Hizmetleri © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır.