Ev Tipi Diş Beyazlatma

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Ev Tipi diş beyazlatma uygulamasında hastaların alt ve üst çenelerinden alınan ölçüyle kişiye özel diş beyazlatma plağı hazırlanır.

Diş hekimi hastaya uygun diş beyazlatıcı jeli seçer ve doz ayarlaması yapılır. Belirlenen zaman süresince (günde 4-6 saat) kalıplar içine diş beyazlatıcı jel yerleştirilerek dişlere takılır. Genellikle diş beyazlatma uygulaması daha pratik olması dolayısıyla geceleri yapılır. Diş beyazlatma uygulaması dişteki renkleşmenin derecesine bağlı olarak 5-7 gün süresince devam eder.

Diş beyazlatma
işlemi süresince gelişebilecek sıcak-soğuk diş hassasiyetleri dişlere yapılacak flor uygulamalarıyla ortadan kaldırılır.

 beyazlatma_2_1      beyazlatma2_1_1 

Resim:1 Kliniğimizde uyguladığımız diş beyazlatma işlemi öncesi ve sonrası

Diş beyazlatma işleminin fiyatı işlemi yapan hekimin tecrübesi kullanılan beyazlatma ajanının kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. Biz kliniğimizde dünyanın en önemli firmalarından biri olan ultradent ‘in opalescence markasının ürünlerini kullanmaktayız. Hem ofis tipi hemde ev tipi beyazlatma içinde aynı markayı kullanmaktayız. Diş beyazlatma işlemi yüzünden dişler ve diş etleri zarar görmez. Diş Beyazlatma işlemi sonrasında kişinin ne kadar dikkatli ve özenli bakım yaptığına bağlı olarak, kalıcılık süresi 2-3 yıl arasında değişir.

Her iki uygulama yönteminden sonrada ilk 2-3 gün çay, kahve, kola, vişne suyu, kırmızı şarap vb. renkli içecek ve yiyecekler (çok salçalı yemekler gibi) ile özellikle sigaradan uzak durulmalıdır. Günde en az iki kez düzenli olarak dişler fırçalanmalıdır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte az ya da çok geçici bir diş hassasiyeti oluşabilir. İlk birkaç gün aşırı soğuk ya da sıcaktan kaçınılmalıdır. İlk gün hastanın ağrı kesici kullanması önerilir.

Ev Tipi Diş Beyazlatma Uygulaması fiyat bilgisi ve tüm sorularınız için bizlerle ozlem@dentamar.com.tr mail adresiyle ya da 0216 411 16 86, Whatsapp 0533 302 77 78 nolu telefonlar ile iletişime geçin!

Paylaş : facebook Twitter

Dentamar Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Hizmetleri © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır.