Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Diş beyazlatma tedavileri genellikle dişlerinin renginden memnun olmayan , kısmi protez yaptıran hastalarımızın , yeni dişleriyle kendi dişlerinin estetik uyumunu sağlamak için tercih ettikleri bir tedavi yöntemidir. Evde veya klinikte farklı iki şekilde uygulanabilir. Ev tipi beyazlatma yönteminde hazırlanan apareyler içine beyazlatma jeli gösterildiği gibi uygulanıp günde 4-6 saat uygulanır ve tedavi 6 gün boyunca sürdürülür. Klinikte yapılan uygulama ise 60 - 75 dakika süren ve tek seansda biten bir uygulama yöntemidir. Daha çabuk sonuç alındığı için genelde tercih edilen yöntemdir. 

disbeyazlatma_1

Resim:1 Kliniğimizde uyguladığımız ofis tipi diş beyazlatma işlemi

Orta dereceli sarı-kahverengi renklenmelerden açık griye kadar olan , ilaç kullanımına, sigara, kahve veya çay tüketimine bağlı yüzeysel renklenmelerde diş beyazlatma uygulanabilir. Diş hassasiyeti olan hastalarda, mikro çatlakların varlığında, çok genç ve periapikal hastalıklı dişlerde riskli bir uygulamalıdır.

2_5

Resim 2: örnek bir uygulama;
Hastamız kliniğimize ön iki diş arasının açık olması ve diş renginin koyuluğu şikayeti ile geldi. Bizde kendisine diş beyazlatma ve öndeki kaplamalarının değiştirilmesini önerdik.
1. Mevcut diş renginin tespiti
2. Diş beyazlatma işlemi için dişetlerinin izole edilmesi,
3. Diş beyazlatma jelinin uygulanması,
4. Diş beyazlatma işlemi sonrası,
5. Ön dişlerindeki kaplamalarının değiştirilmesi
6. Beyazlatma ve kaplamalar değiştikten sonra final görüntüsü,
***Paylaşımımız bilgilendirme amaçlıdır.

Diş Beyazlatma Uygulaması fiyat bilgisi ve tüm sorularınız için bizlerle ozlem@dentamar.com.tr mail adresiyle ya da 0216 411 16 86, Whatsapp 0533 302 77 78 nolu telefonlar ile iletişime geçin!

Paylaş : facebook Twitter

Dentamar Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Hizmetleri © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır.