Çocuklarda Çene Darlığı - Koruyucu Ortodontik Tedavi

Çocuklarda Çene Darlığı - Koruyucu Ortodontik Tedavi

ortodonti-2Diş Çarpışıklığı Problemleri

Diş çapraşıklıkları aileden gelen genetik faktörlere bağlı olmakla birlikte süt dişlerinin erken veya geç düşmesi sonucunda da oluşmaktadır. Ayrıca çocukların bir takım kötü alışkanlıklarının (biberon emme, parmak emme) devam etmesi ön diş bölgesinde dişsel şekil bozukluklarına da sebep olabilir.

Ön diş bölgesinde görülen çarpışıklıklar

Dişlerin çıkması gereken süreden daha uzun süre ağızda kalması sonucu dişlerin üst üste geçmesi gibi bir tablo oraya çıkabilir. Süt dişleri yerine gelecek sürekli dişler için birer rehberdir ve sürekli diş kendi yerine gelirken süt dişinin kökü erir, diş sallanmaya başlar ve düşer, düşmediği durumlarda diş hekimi tarafından müdahale edilmelidir.

Diş üstünden diş gelmesi

Çenelerin darlığı ve erken yaşta görülen kapanış problemlerinde, 8 - 10 yaş arası dar olan çenelerin genişletilmesi mümkündür. Bu tedavinin amacı çocuğun yer darlığının yani dişlerde çapraşık görüntünün erken yaşta tamamen giderilmesini sağlamak veya ileri yaşta görebileceği tel tedavisinin sürecini kolaylaştırmaktır.

Çene darlığı ve ortodontik tedavi ile ilgili fiyat bilgisi ve tüm sorularınız için bizlerle ozlem@dentamar.com.tr mail adresiyle ya da 0216 411 16 86, Whatsapp 0533 302 77 78 nolu telefonlar ile iletişime geçin!

Paylaş : facebook Twitter

Dentamar Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Hizmetleri © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır.