Ofis Tipi Diş Beyazlatma Uygulaması

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Uygulaması

Klinikte diş hekimi tarafından uygulanan daha hızlı ve etkili diş beyazlatmanın sağlandığı yöntemdir. Diş etleri koruyucu maddelerle izole edilerek yüksek konsantrasyondaki diş beyazlatıcı kimyasal ajanlar dişlere uygulanır. Özel ışık cihazlarıyla diş beyazlatıcı madde aktive edilerek diş beyazlatma işlemini gerçekleştirmesi sağlanır.

Bu özel ışık cihazları ve lazer cihazları tek başlarına beyazlatma işlemini gerçekleştiremezler. Bu cihazların görevi diş beyazlatma maddesinin aktive olmasını sağlamaktır. Ofis tipi beyazlatma işlemi 2 adet 30 dakikalık seans toplam 1 saat kadar sürer. Güvenli bir yöntemdir. Diş minelerine zarar vermez. Dişlerinde aşınma ya da dişlerinde çatlaklar olan bireylerde dişte hassasiyetler görülebilir. Flor uygulamalarıyla bu diş şikayetleri ortadan kaldırılır.

 

Yapılan çalışmalarda, beyazlatma işleminin diş ve çevre dokular üzerinde hiç bir zararlı etkisi olmadığı görülmüştür. Beyazlatma işlemi yapıldıktan sonra oluşabilecek hassasiyetleri önlemek için hastaya flour uygulaması yapılabilir. Hassasiyet uygulama yapıldıktan 1-2 gün içinde tamamen ortadan kalkacaktır.

Diş beyazlatma işlemi sırasında çay – kahve – sigara – kola- kırmızı şarap gibi diş renklendirici gıdalardan uzak durulmalıdır.

Son araştırmalar, ofis tipi diş beyazlatma ertesinde, ev tipi diş beyazlatma yönteminin destek olarak devam ettirilmesini tavsiye etmektedir.

Dişlerde bulunan diş çürükleri, diş çatlakları, dişlerdeki kırık bölgeler, kullanılan diş beyazlatma jelinin bu bölgeler vasıtasıyla diş hassasiyeti oluşturmasına neden olabilir. Bu tür diş problemleri mutlaka diş beyazlatma işlemi öncesinde ortadan kaldırılmalıdır.

Paylaş : facebook Twitter

Dentamar Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Hizmetleri © 2016 | Tüm Hakları Saklıdır.