Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kanal tedavisi dişin durumuna göre değişkenlik göstermekle birlikte genellikle tek seansta 30-60 dakika sürmektedir. Bazı durumlarda 2 seansta gerekebilmektedir. Kanal tedavisi yapılırken de genellikle ağrı hissedilmez bunun sebebi işlem yapılmadan önce uygulanan lokal anestezidir. Kanal tedavisi yapılmaması durumunda ilerleyen çürük, diş pulpası ve çevre dokularda daha büyük harabiyetler meydana getirirler bunun sonucu olarak dişte kırılmalar ve çevre dokularda enfeksiyonlar meydana gelebilir daha da ilerleme olursa diş kaybedilebilir.

Kanal tedavisi fiyatları uygulama yapılan dişin kök-kanal sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Diş hekimliğinin uzmanlık dallarından biri olan diş dolgusu da tanım olarak dişin çürük veya aşınma sebebiyle dış yapısında oluşan bozuklukların belli yöntemlerle düzeltilmesidir. Dolgu yapıldığında diş daha uzun süre canlı kalıp işlevlerini yerine getirebilir. Ancak dolgu yapıldıktan sonra da diş bakımına özen gösterilmelidir. Yeteri kadar ağız hijyeni sağlanılmayan durumlarda da dolgu yapılan dişte de çürüme meydana gelebilir.

Bazı durumlarda dolgular değiştirilebilir. Örneğin; eski tip amalgam dolgularda estetik açıdan rahatsızlık verdiğinde yeni bir dolgu ile değiştirilebilmektedir.

Paylaş : facebook Twitter

Dentamar Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Hizmetleri © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır.