Dental İmplant Nedir?

06-02-2017

Dental İmplant Nedir?

Dentamar International

Avrupa ülkelerinin bir çoğunda tedavi ücretlerinin çok yüksek olması, hastaları yurtdışında daha ucuz ve kaliteli tedavi arayışı içerisine sokmaktadır. Biz, Dentamar Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği olarak Avrupa ve ABD standartlarında bir tedaviyi çok daha ekonomik şartlarda, yurtdışından gelen hastalarımıza da sunmaktayız. 

Dental İmplantlar:

Dental implant kabaca, insan vücudunun kendi parçasıymış gibi kabul ettiği titanyumdan ya da zirkondan yapılmış bir vidadır. Çene kemiğine yerleştirilir ve diş kökünün görevini üstlenir. Üzerine yerleştirilen ek parçalarla planlanan protezin ağıza adaptasyonu temin edilir. Modern anlamda 1960’larda ilk üretilmeye başladığından beri üzerinde sürekli araştırmalar yapılan dolayısıyla sürekli bir gelişim içerisinde olan implant teknolojisinin bugün geldiği noktada % 96 – 98 ’lik bir başarı oranı ve 2- 3 haftalık iyileşme süreleri yakalanabilmiştir.

 Untitled1            Untitled2                      

Bir implantın çene kemiğine yerleştirilmesi her ne kadar 10-15 dakikalık bir işlem olsa da ciddi bir cerrahi girişimdir. Ufak hatalar bile tedavi sürecini uzatabilir hatta geri dönüşü çok zor sorunlara yol açabilir.

Bu ciddiyetin farkında olarak, Dentamar Diş Sağlığı Kliniği’nde implant tedavileri, multidisipliner yaklaşımla çene cerrahı, protez ve periodontoloji uzmanı diş hekimlerince 3 boyutlu simülasyon programları yardımıyla planlanarak, en üst düzey strerilizasyon protokolleri altında gerçekleştirilir. Marka tercihimizi de zengin geçmişi olan, başarı oranı yüksek, kalitesini kanıtlamış ve devamlılığı olan markalardan yana kullanmaktayız.

Untitled3

Aşağıdaki tabloda kliniğimizde kullandığımız implant markaları ve özellikleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

İmplant

İyileşme Süresi

 

Bego ( Alman )

8-12 hafta

 

Astra ( İsveç )

6-8 hafta

 

Straumann SL Active (İsviçre)

3-4 hafta

 

 

Tedavi öncesi:

Untitled4      Untitled5

İmplant tedavisine karar verdikten sonra, yaklaşık bir tedavi planlaması yapabilmemiz için sizden panoramik röntgen, mevcut diş hekiminizin tıbbi görüşünü içeren raporu, gerekirse 3 boyutlu çene tomografiniz gibi belgeler istenecektir.

Untitled6

Bu belgeleri bize ulaştırdıktan sonra çok hızlı bir şekilde tedavi planlamanız yapılır, fiyatlandırılarak size ulaştırılır. Tedavi planı üzerindeki mutabakat sağlandıktan sonra randevularınız verilir ve size yazılı olarak ulaştırılır.

Untitled7

Tedavi süreci:


İmplant tedavileri iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada çene kemiğine implantlar yerleştirilir. Bu vakanın büyüklüğüne (implant sayısı ve kemik ilavesi gibi ek tedavilerin olup olmadığına) göre 4-7 günlük bir süreçtir. İlk aşamanın tamamlanmasından sonra implantların çene kemiği ile kaynaşması (osseointegrasyon) süreci başlar. Bu süre de kullanılan implantın markası ve çeşidine göre 3 ile 12 hafta arasında değişmektedir. Osseointegrasyon dönemi de tamamlandıktan sonra ikinci aşama olan protez tedavisine başlanır. Bu aşama da yine yapılacak protezin büyüklüğüne ve çeşidine göre 5-10 gün arasında değişmektedir.

1.a-b

Untitled8   
→       Untitled11

               ÖNCESİ                                                          SONRASI

Protez tedavisi:

İmplant üzerine köprü/kron ya da kendi dişleriniz üzerine estetik amaçlı kaplama/veneer gibi protetik tedavilerimizle ilgili olarak; mevcut ağız ve diş durumunuz göz önünde tutularak hem işlevsel hem de estetik açıdan durumunuza en uygun protez tedavisi uzman doktorumuz tarafından planlanarak son teknolojilerle donanmış laboratuarımızda, büyük bir özenle hazırlanır.

Birden fazla diş eksikliğinde yapılan vaka örneği

1.c-d

   Untitled12   →       Untitled13

                     
  ÖNCESİ                                             SONRASI    

Tek diş eksikliğinde yapılan vaka örneği

2.a-b

 Untitled14   →       Untitled15

       
         ÖNCESİ                                             SONRASI    

Tam dişsizlik durumunda yapılan vaka örneği.

3.a-b-c-d-e

Untitled16_1 Untitled17 

            a                                 b
Untitled19
Untitled20 Untitled18

             c                                 d                                 e

                      

 

 

      

Paylaş : facebook Twitter

Dentamar Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Hizmetleri © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır.